Historia Firmy HART-SM

          Firma HART-SM działalność rozpoczęła w roku 1982. Zaczęto od szlifowania szkła do mebli. W roku 1986 zainstalowano pierwsze urządzenie (własnej konstrukcji) do hartowania szkła. Z pojawieniem się tego procesu (integralnego do dziś etapu produkcji), rozpoczęła się produkcja szkła o podwyższonej odporności termicznej. Produkt ten obecnie stanowi największy udział w sprzedaży firmy i montowany jest w urządzeniach renomowanych producentów AGD, jak Indesit, Mastercook czy Amica. Był to pierwszy moment przełomowy dla firmy. Budowa pieca hartowniczego własnej konstrukcji oraz nowe możliwości zbytu pozwoliły na szybki rozwój firmy.

          Następnym przełomem w działalności firmy były lata 1993-1996 kiedy to załamał się wschodni rynek zbytu, a w związku z tym producenci kuchenek znacznie ograniczyli zakupy szkła hartowanego. W okresie tym zdecydowano „powalczyć” o nowe rynki zbytu. Okazało się, że istnieją duże możliwości sprzedaży szkła hartowanego na rynkach zachodniej Europy. Należało jednak dostosować (unowocześnić) proces produkcji, w celu spełniania nowych wymogów.

          Podjęto decyzję o zakupie poziomego pieca hartowniczego renomowanej szwajcarskiej firmy. Był to następny zwrot w działalności HART–SM. Firma od tego momentu produkuje szkło hartowane najwyższej jakości, co znalazło odzwierciedlanie w obecnej strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa. Ok. 50% produkcji znalazło zbyt na wymagających rynkach Unii Europejskiej.

          Obecnie kierownictwo HART–SM dąży do ukierunkowania profilu produkcji na szkło hartowane „bardziej przetworzone". Z tych założeń wynikają ostatnie inwestycje – budowa nowoczesnych wydziałów produkcji oraz ciągłe unowocześnianie parku maszynowego. Firma posiada również udokumentowany System Zarządzania Jakością, który jest zgody z międzynarodową normą ISO 9001.

Szkło hartowane dla urządzeń AGD
Szkło hartowane do kabin prysznicowych
szkło motoryzacyjne

Potencjał

Ludzie, którzy przenoszą nasz biznes na wyższy poziom.

  Odbiorca HART-SM to odbiorca instytucjonalny, wobec czego przedsiębiorstwo stosuje kanały dystrybucji bezpośredniej. Produkt najczęściej dostarczany jest bezpośrednio do odbiorcy transportem własnym
w grupie bezpośrednio produkcyjnej
w grupie bezpośrednio produkcyjnej

88%

  nadzór produkcji
  nadzór produkcji

  3,5%

   utrzymanie ruchu
   utrzymanie ruchu

   3,5%

    przygotowanie produkcji
    przygotowanie produkcji

    0,5%

     pracownicy administracji
     pracownicy administracji

     4,5%

      Masz uwagi napisz do nas: info@hart-sm.com.pl

      Skontaktujemy się tak szybko, jak to będzie możliwe  
      Adres
      Przemysłowa 7 68-200 Żary Polska
      Sekretariat
      E-mail: hart-sm@hart-sm.com.pl Phone: (+48) 68 363-2600